Hlohovec prehral v Burse 21:23, ale postúpil do 2. kola Pohára EHF

13.09.2014 Celý región

Bursa 13. septembra (TASR) - Hádzanári HC Sporta Hlohovec sú v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF. V sobotňajšej odvete prvého kola síce prehrali na palubovke tureckého tímu Bursa Nilüfer BK 21:23, po jasnej domácej výhre 35:25 spred týždňa ale postúpili. Ich ďalším súperom bude Sporting Lisabon, zápasy sú na programe 11./12. a 18./19. októbra.

V úvodných minútach dominovali najmä obrany na čele s gólmanmi Kljajičom resp. Žernovičom, aj preto svietil v 7. minúte na ukazovateli skóre iba stav 2:1 pre Sportu. O šesť minút neskôr to bolo zásluhou dvoch gólov Vaňka za sebou 5:4 v prospech hostí, ktorí si potom udržiavali tesný náskok. Záver prvého dejstva ale patril Burse a do kabín išla s tesným náskokom. V 38. minúte odskočili domáci na 15:11, v oslabení ale potom zmiernili manko Miženko a Petrov. Štvrťhodinu pred koncom viedol turecký tím 18:16, v 52. minúte už 20:16, Hlohovec si ale náskok z prvého duelu pohodlne ustrážil.

Pohár EHF - 1. kvalifikačné kolo, odveta:

Bursa Nilüfer BK - HC Sporta Hlohovec 23:21 (10:9)

/prvý zápas 25:35, postúpila Sporta/
Najviac gólov: Öztürk 9, Isildak a Gnojevyj po 4 - Vaňko 5, Miženko a Petrov po 4. Rozhodovali: Di Domenico a Fornasier (obaja Tal.), vylúčení: 8:6, ČK: 58. Isildak (Bursa), 7m hody: 4/3 - 8/4, 280 divákov.